KLUBILIIKMELE:
Nimi:
Kood:
Sisene
Otsi:
 
Tallinn Metal Week & Amorphis (fin)!
"Tallinn Metal Week & Amorphis (fin)!"
Kuupäev: 27.03.2010
Kell: 19:00
Hind: 250 / 295 / 350


PRESSITEADE 04.02.2010

Soome meloodilise metali suurnimi Amorphis 27. märtsil klubis Tapper


Märtsi viimasel nädalavahetusel aset leidva Tallinn Music Weeki raames astub klubi Tapper lavale 20. tegutsemisaastat tähistav Amorphis - Soome metaliskene üks alustalasid.

Üheksa stuudioalbumit ning hulganisti EP'sid ja singleid üllitanud Amorphis on põhjanaabrite üks kõigi aegade tuntumaid bände maailmas, kelle mõju ka meie metalbändide loomingule '90 aastate keskel on raske ülehinnta.

"Amorphise esimesed kaks albumit Karelian Isthmus ning Tales from the Thousand Lakes olid vaieldamatult üheksakümnendate aastate alguse ühed omanäolisemad ja teedrajavamad plaadid Skandinaavia metalis," kinnitab Risto Mõtus (R2, Metallion) "Oma oskusega siduda meloodiat, brutaalsust, eepilisust ja hilisemal perioodil ka seitsmekümnendate progerocki on Amorphis nüüd oma 20-dal tegutsemisaastal end kirjutanud metali kullafondi."

Amorphis sai eelkõige tuntuks oma teise kauamängivaga “Tales from the Thousand Lakes”, mille laulutekstid keerlesid bändile hiljemgi südamelähedaseks jäänud soomlaste rahvuseepose Kalevala ümber. Kuigi albumi stiilist kumas läbi algusaegade death metal, oli see siiski suurem ja tõsisem samm meloodilisema loomingu suunas. Järgnevate aastate loomingule andsid juba tooni eelkõige meloodilist vokaali kasutavad lauljad Pasi Koskinen ja tänaseni bändi energilisi livesid vedav Tomi Joutsen. Aastal 2010 kuulub bändi ridadesse endiselt kolm asutajaliiget: Esa Holopainen, Jan Rechberger ja Tomi Koivusaari.

Eestisse tuleb Amorphis teistkordselt - aastal 2008 andis bänd peaesinejana unustamatu live festivalil Hard Rock Laager.


Amorphise kontserdi avavad MUSHY, TUKKANUOTTA (fin) ja GORESOERD!

Piletid klubis Tapper toimuvale kontserdile tulevad müügile esmaspäeval, 8. veebruaril kõigis Piletilevi müügipunktides ja Statoili tanklates hinnaga 295 krooni. Piiratud arv sooduspileteid hinnaga 250 krooni on müügil klubis Tapper. Kontsert algab kell 19:00 ja üritus on vanusepiiranguta.

Vt. ka:
http://www.tapper.ee/
http://www.amorphis.net/
http://www.myspace.com/amorphis

Tallinn Metal Week & Amorphis (fin)!
 
© 2008-2009 Rockclub Tapper | Pärnu mnt. 158g | 11317 TALLINN | (+372) 654 7518 | info@tapper.ee