KLUBILIIKMELE:
Nimi:
Kood:
Sisene
Otsi:
 
Hammer Battalion North Tour 2009
"Hammer Battalion North Tour 2009"
Kuupäev: 27.02.2009
Kell: 19:00
Hind: 250 / 295/ 350
Unleashed väisab tuuriga ka Eestit

Reedel, 27. veebruaril esineb klubis Tapper Rootsi death metali suurnimi Unleashed koos väärika kaaskonnaga


Viikingikultuuri, eelkristlikku maailmavaadet ning põhjamaist folkloori au sees hoidev Unleashed tähistab kahekümnendat tegutsemisaastat korraliku tuuriga, mille Põhja-Euroopa osa raames jõutakse ka Tallinnasse klubisse Tapper. Väärikas vanus on lubanud bändil olla olulisemate sündmuste tunnistajaks Rootsi death metali skenes. Kui Nihilist 1989. aastal laiali läks, sündis sellest kaks laialt tunnustatud bändi - Entombed ja Unleashed. Paari aasta pärast, mil oli ilmunud Unleashedi esimene plaat "Where No Evil Dwells" mindi Euroopa ja USA turneele juba koos legendaarse Morbid Angeliga. Peale 7-8 aasta pikkust plaadistamist ja tuuritamist võttis bänd aja maha ja järgmine kauamängiv ilmus alles aastal 2002. Viimane, kriitikute poolt äärmiselt positiivset vastukaja saanud plaat "Hammer Batallion" on andnud nime ka käesolevale tuurile.

Nirvana ja Foo Fightersi ridadest tuntud trummar Dave Grohl, kes on Unleashedi muusika suur austaja, soovis omal ajal projektile Probot ka bändi liidri Johnny Hedlundi vokaalipartiisid, kuid Proboti plaadi produtsent leidis, et Johnny vaated on kahtlustäratavalt rahvuslikud. Hedlund lükkas koheselt ümber kõik süüdistused rahvusäärmusluses ning teatas: "Unleashed ülistab loodust, loomariiki ning inimesi. Kõiki inimesi, pööramata tähelepanu nende päritolule, sünnikohale või nahavärvile."

2006. aasta viis Unleashedi "Masters of Death" tuurile koos teiste Rootsi death metali alustaladega - Grave, Entombed ja Dismember. Nendest neljast on Eestis käimata vaid Unleashedil; see viga saab parandatud 27. veebruaril.

Mainekad on ka kontserdi soojendusartistid. Kolmeliikmeline Belphegor on Austria tumedama death metali tuntuim nimi, Rootsi Deviani teatakse eelkõige tema vokalisti (Marduki kauaaegne laulja Legion) järgi ja Diabolical on saanud tunnustust omanäolise kiire ja täpse thrashiliku death metaliga.

Piletid Unleashedi kontserdile tulevad müügile 26. jaanuaril kell 10:00 kõigis Piletilevi müügipunktides ja Statoilides hinnaga 295 krooni. Tallinnas Laseringist, Pärnus Lunapolisest ja Tartus Liivamäe muusikariistadest saab esimesed sada piletit hinnaga 250, edasi hind sealgi 295. Ukselt maksab pääse kontserdile 350 krooni. Üritus algab kell 19:00.
Hammer Battalion North Tour 2009
 
© 2008-2009 Rockclub Tapper | Pärnu mnt. 158g | 11317 TALLINN | (+372) 654 7518 | info@tapper.ee