KLUBILIIKMELE:
Nimi:
Kood:
Sisene
Otsi:
 
GUILD (jap) & SHIRUBI IKAZUCHI
"GUILD (jap) & SHIRUBI IKAZUCHI"
Kuupäev: 06.10.2010
Kell: 20:00
Hind: 110/160

PRESSITEADE 10.09.2010

Glamuurne Jaapani rokibänd Guild oktoobris klubis Tapper

6. oktoobril astub klubi Tapper lavale noor Jaapani rokibänd Guild, kes esindab Eesti publikule veel vähetuntud stiili "visual kei".


Guildi lühitutvustus kinnitab, et tegemist on Jaapani Impeeriumi iidsest pealinnast Kyotost pärit noorte jumalatega, kelle varakult teemandiks küpsenud anne niidab fänne kogu maailmas ja paneb pedantsemad linnakodanikud vastikusest nina kirtsutama. Ryuichi, Yoshihiro, Takuma ja Koichi puhul on raske vahet teha, kes on poiss ja kes tüdruk ning nende meloodiline energiast pakatav rokk tundub olevat maailmas üks hetke suurimaid moeröögatusi, millest annavad tunnustust reeglina täismajale minevad esinemised.

Visual kei on Jaapani rockmuusika, J-rocki, stiilisuund, mis rõhutab lavaesinemist ja väljanägemist. Muusikast tähtsamakski tõuseb artistide dramaatiline väljanägemine, mida mõjutavad anime, videomängud ning gooti- ja punkkultuur. Sellest tuleneb ristiriietumine, neoonvärvid, rõhutatud meik ja pöörased soengud.

Visual kei sündis Jaapanis 1980. aastatel. Üks selle alusepanijaid on 1997 tegevuse lõpetanud X Japan, kuid esimest korda kasutati nime "visual kei" seoses Buck-Tickiga. Ositi gootilik visual kei on eriti soositud teismeliste tüdrukute seas, kuid suurem osa muusikutest on mehed.

Guildi soojendavad kodumaised droidid Shirubi Ikazuchist.

Kui Guild toob teieni rokkivat eksootikat teiselpoolt maailma, märksõnadega anime, videomängud ja gooti, siis pooleldi samale kirjeldusele vastav "Shirubi Ikazuchi" pakub eksootikat ajastust, mida loodetavasti niipea ei tule.

Shirubi, kelle muusika on paljugi mõjutatud anime, videomängude ja sellelaadse fantaasia poolt, sõnab, et olnud aeg, mil ka tema J-rocki pühaks pidas, juukseid neoonistas ja järjest kõige tuusamad animemultikad läbi vaatas, kõik see oli piisavalt närviline ja täis kiikse, et tema tähelepanu püüda. Tänapäeval aga neoonvärve droiiditarid ei kanna - ajastu, kust nemad tulevad, lihtsalt juuksureid ega juuksevärve enam pole. Aeg-ajalt ambientilikult, trip-hopilikult, õige vähe ka tantsuliselt või lausa industrialilikult kõlav post-apokalüptilise temaatikaga elektrooniline muusika, mis jutustab sõdadest, nendes osalevatest masinatest ja okultsest maagiast, saab taaskord rikastatud Shirubi laulude ja Mallu klahvi-täiendustega.

Nüüd suvepuhkuselt naasnud, video-pohmelusest üle saanud ja palju kontserte lubades, toimuvad ka ettevalmistused uue materjali salvestamiseks ja avaldamiseks. "Need õiged lood olen selleks juba välja valinud ning nüüd ootavad veel väikseid täiendusi ning küpset aega. Uut materjali esitame sellel hooajal juba mõnuga ning eelnevast on see kindlasti palju elulisem. Võiks lausa öelda, et poole kohaga oleme tühermaadelt aktiivsele sõjaväljale jõudnud."


Tapperi kontsert algab kell 20:00 ja piletid hinnaga 160 krooni tulevad müüki esmaspäeval, 13. septembril kõigis Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti. Sooduspileteid hinnaga 110 on võimalik saada klubist Tapper ja ka PayPali vahendusel otse bändilt.

Vaata ka:
http://www.youtube.com/watch?v=Fvv28HTrxqw
http://www.myspace.com/deathfeeble

Piletid PILETILEVIST:
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klubi/?concert=72247

GUILD (jap) & SHIRUBI IKAZUCHI
 
© 2008-2009 Rockclub Tapper | Pärnu mnt. 158g | 11317 TALLINN | (+372) 654 7518 | info@tapper.ee