KLUBILIIKMELE:
Nimi:
Kood:
Sisene
Otsi:
 
NILE (usa), MELECHESH (hol), BIBLEBLACK (swe), PRESSURE POINTS (fin), GOAT THE HEAD (nor)
"NILE (usa), MELECHESH (hol), BIBLEBLACK (swe), PRESSURE POINTS (fin), GOAT THE HEAD (nor)"
Kuupäev: 24.02.2011
Kell: 19:00
Hind: 250 / 295 / 350

24. veebruaril astub rokiklubis Tapper üles USA tänapäeva tuntumaid death metal bände NILE, kelle muusika ja laulutekstid on sügavalt mõjutatud Vana Egiptuse traditsionaalsetest meloodiatest ja müstikast. Et Nile'iga on kaasas tervelt neli soojendusbändi, on tegemist justkui minifestivaliga, mis toob kokku artiste viiest eri riigist.

Nile moodustati 1993. aastal kitarristi Karl Sandersi käe all South Carolina osariigis ning paar aastat hiljem antud esimene kontsert viis neid edasi tuuritama juba selliste nimedega nagu Obituary, Deicide ja Broken Hope. 1998. aastal ilmus ka debüütalbum, andes tuurivõimaluse koos Incantationi ja Morbid Angeliga. Edasi on Nile'i karjäär läinud vaid ülesmäge, välja on antud kuus kauamängivat ning nüüdseks peetakse Nile'i üheks kõige omanäolisemaks death metal bändiks kogu maailmas, mille kontserdid annavad ehedalt edasi plaatidele talletatud müstilist atmosfääri ning tipptasemel täpset kitarrimängutehnikat.

Ka algselt Iisraelist pärit ja tänapäeval Hollandis tegutsev MELECHESH kasutab oma muusikas ja laulutekstides ohtralt idamaiseid mõjusid, ammendades inspiratsiooni Mesopotaamia ja Sumeri okultismist. Sarnaselt Nile'iga on nad tegutsenud juba aastast 1993, välja andnud kuus stuudioplaati ning kinnitanud kanda omanäolise ja järjekindlalt neile südamelähedaste teemade juures püsinud bändina.

Lisaks kahele põhibändile on tuuriga kaasas veel kolm uuemat tegijat: Rootsist pärit Bibleblack (liikmeid bändidest King Diamond, Memory Garden) mängib atmosfäärilist kiiret tehnilist metalit; Soome uue põlvkonna Pressure Points sümfoonilist progressiivset death metalit ja norrakate Goat The Head oma sõnul moodsat kiviaja koopaelaniku death metalit.

Piletid Those Whom The Gods Detest 2011 tuurile on müügis alates 13. detsembrist kõigis Piletilevi müügipunktides ja Statoili jaamades, soodsamaid piiratud koguses fännipileteid hinnaga 250 krooni müüvad Tallinnas klubi Tapper, Tartus Liivamäe Muusikariistad ning Pärnus kauplus Muusik. Uksed kontserdile avatakse kell 19 ja üritus on vanusepiiranguta.

Fännipileteid müüvad:
TALLINN: klubi Tapper (Pärnu mnt. 158g)
TARTU: Liivamäe muusikariistad (Munga tn. 10)
PÄRNU: kauplus Muusik (Pühavaimu tn. 8)


Vaata ka:


http://www.myspace.com/nilecatacombs
http://www.myspace.com/melechesh
http://www.myspace.com/bibleblackofficial
http://www.myspace.com/pressurepointsband
http://www.myspace.com/goatthehead


 

NILE (usa), MELECHESH (hol), BIBLEBLACK (swe), PRESSURE POINTS (fin), GOAT THE HEAD (nor)
 
© 2008-2009 Rockclub Tapper | Pärnu mnt. 158g | 11317 TALLINN | (+372) 654 7518 | info@tapper.ee