KLUBILIIKMELE:
Nimi:
Kood:
Sisene
Otsi:
 
Body Machine Body MMXI
"Body Machine Body MMXI"
Kuupäev: 15.10.2011
Kell: 19:00
Hind: 17 / 24 / 29 eur

Ürituste sari Beats From The Vault ja Raadio 2`e saade Röntgen esitlevad!

15. oktoobril võtab Tallinnas klubis Tapper aset juba 3. aastat peamiselt tumedamat ja elektroonilisemat muusikat pakkuv festival Body Machine Body.

Seekord kuuluvad väärikasse esinejate nimistusse süngetel radadel tantsutav Prantsuse electro/techno artist Millimetric, keda võiks enim võrrelda kontrastseks keeratud Kraftwerk`i või tema oma kaasmaalase The Hacker`iga. Inglismaalt tuleb raskema jalaga astuv, dubstep`i, post-rock`i ja industriaali segav Detritus, Kanadast korra varemgi siinmail klubi paigast nihutamas käinud müra-ja eksperimentaal-elektroonika mees Holzkopf. Soomet esindavad sel aastal vana-kooli EBM`i ja punk`i segav Oldschool Union ning stiilipuhas electro-industrial trio Kuroshio, kelle frontman`i aQi. võib nimetada lausa põhjanaabrite dark-electro pioneeriks. Loomulikult on kohal meie oma pommitajad eesotsas super oma kontserditega tuntud industrial-metal combo Pedigree`ga. Popima suuna pealt astub lavale maailmas aina suuremaks saav duo Mimicry ning haruldaselt tigeda naisvokaaliga küber-gooti/electro-industrial trio Error: Success.

Artistide tutvustus:

Millimetric (Fra)

(M-Tronic, Goodlife)
www.millimetric.com
www.myspace.com/millimetrique

François-Xavier Michel aka Millimetric on mainekas Prantsuse produtsent, kelle iga lugu võrdub mõne teise mehe hitlooga. Millimetric`ul on eriliselt annet teha ääretult kaasakiskuvat segu electro`st, EBM`ist ja techno`st. Lisaks paljudele oma helikandjatele, on Millimetric teinud palju remixe teistest ning teinud paljude teiste vägevate artistidega koostööd. Nimetagem mõned: The Hacker, Adriano Canzian, The Horrorist, Solitary Experiments, David Carretta jpt. BMB`l saab olema haruldane võimalus kuulda kõige ehedamat Prantsuse kooli electrot nii et tantsi või püksid jalast!


Detritus (UK)

(Ad Noiseam)
www.myspace.com/detritusdave

Briti artist Detritus on Berliini plaadifirma Ad Noiseam`i (Broken Note, End.User, Niveau Zero, Igorrr jt.) üks vanemaid ja olulisemaid artiste. Filigraanne saund ja stiilipuhas piirideta vaba valik kõikvõimalike eri stiilide kokku sulatamises. Detrituse muusikas on drum`n`bass-i, IDM`i, industrial`i kui ka breakcore`i. Viimastel aastatel ühe rohkem aga rusuvamat downtempo/trip-hop ning dubstepilikku lähenemist segamini massivsete kitarrikäikudega. Härra viies album "Everyday Explanations"on hetkel tegemisel ning peaks ilmavalgust nägema just käesoleva aasta lõpus. Tallinnas lubab Dave Dando-Moore aka Detritus igatahes sealt pealt juba nii mõndagi ka ette kanda.


Kuroshio (Fin)

www.myspace.com/kuroshiomusic

Kui aastal 2008 soome üks vanimaid dark-electro/EBM bände Kuroshio Current lagunes, hakkas nende laulja ja frontman aQi koheselt tegelema oma sooloprojektiga. Ei läinud just kaua mööda kui Kuroshio ilmutaski juba oma esimese singli “Hacked Digital”. Plaat sisaldab lisaks kahele originaalloole mitmeid põnevaid remixe. Nende hulgas üks töötlus ka eelmisel aastal Body Machine Body festivalil esinenud ErilaZ`e poolt. Nüüdseks on Kuroshost saanud laiv-vormis väga energiline electro-industrial trio, kes oma pikaajalistele kogemustele oskavad end väga väljapeetult kõlama panna.


Pedigree (Est)

(PSU / Ohm Resistance)
www.myspace.com/pedigree1

On hea tunne, et meie kohalik industrial/downtempo uhkus Pedigree annab jäänud aasta ainsa Eesti kontserdi just Body Machine Body festivalil. Paar nädalat varem on neil au esineda koos oma pikaaegse lemmiku Godflesh`iga Soomes ning peale BMB`d jätkab bänd tõsisemalt oma tööd tulevase albumi kallal, mis ilmub USA`s Kurt Glucki aka Submerged`i plaadifirma Ohm Resistance all. Kes pole Pedigree`d kunagi laval näinud, siis uskuge, nad on vaieldamatult üks parimaid ja kaasakiskuvamaid live-bände.
See seletab mõndagi, et härrad on üles astunud koos artistidega nagu Massive Attack, Dälek, Scorn, Filter, Fear Factory, Pitchshifter ning isegi Metallica. Puhas energia ja toores power!


Oldschool Union (Fin)

www.myspace.com/oldschoolunion

Oldschool Unionil on enda kohta öelda järgmist:
“Sauna, Sisu and Perkele- Seppo Ahlstedt ja Janne Vilen tahavad oma karmi EBM’i püüda Soomlase olemuse. Toored bassiliinid, mehine olek ja armastus vanade süntesaatorite vastu. Selleks, et supile vürtsi anda, kasutab Oldschool Union oma emakeelt, luues edukalt esimese vanakooli EBM’I bändi Soomes. Lüürika on soomekeelne, kuid teemad on globaalsed; lood korrupeerunud poliitikutest ning eepilised jutustused inimeste eludest.
Duo annab sügisel välja ome teise täispika albumi ning lubab BMB’l teha ühe erilise live.”


Holzkopf (Can)

(Million different independent labels)
https://sites.google.com/site/holzkopf666
www.myspace.com/holzkopf

Jake Hardy aka Holzkopf on Kanada helilooja linnast nimega Saskatoon, kes ei küsi sult isegi suitsu vaid läheb kohe füüsiliseks. Segu lõhki trummeldatud rütmimasinatest, müraga glasuuritatud efektipedaalidest ja haiglasest muusikameelest valitseb nii tema plaatidel kui kontserditel. Tema muusika ainsateks piirideks on klubi poolt pakutav helisüsteem ja väsimatud punased tuled. Üks paljuütlev netikommentaar tundmatu autori sulest „…having met Holzkopf, and had the pleasure of playing a gig with him, I can never return to the old world“. Nii ongi, hüpnootiline ja ettearvamatu. Jake peab ise oma suurimateks mõjutajateks artiste nagu Coil, Atari Teenage Riot, Suicide ja ka Takashi Miike`t.


Mimicry (Est)

http://mimicry.varjend.com
www.myspace.com/mimicrymusic

Tartust pärit peomagnet Mimicry lööb electroclashi taas värskelt läikima ja näitab, et peale Fischerspooner´it, Black Strobe`i ja teisi esimese tulemise sama zhanri tegijaid on võimalik ka tänapäeval silmatorkavalt electrot ja rocki siduda. Lisaks kaasakiskuvale ja veenvale muusikale on Mimicry`l ka väga särtsu täis kontserdid. Pole ime kui laval on sinna sündinud bändi loominguline aju Paul ning lauljannana karismaatiline Kene. On siiras rõõm näha kuidas nad aina rohkem Eestist väljaspool kõlapinda leiavad ning seega heameel, et neil on võimalus sel aastal BMB`l esineda.


Error: Success (Est)

http://error-success.com

Tõusev noor Tallinna puhtakujuline electro-industrial band. Samal ajal tanstuline, raju ning süngelt meloodiline. Kõigele lisab sära karmi vokaaliga naishääl. Nende aasta alguses välja antud digitaalne EP “Converting Order” on saanud väga sooja vastuvõtu ja otseloomulikult on teil kõigil võimalik see omale allalaadida nende kodulehelt. Kindel maiuspala neile, kellele maitseb Unter Null, Hocico, Suicide Commando ja miks mitte isegi KMFDM.

Piletiinfo:

Piletite eelmüük kaupluses "Hilpharakas" (Tallinn, Rataskaevu 12 / Tartu, Kaubahalli I korrus), Depeche Mode Baar Voorimehe tänaval.
Või kirjuta e-mail aadressil : festival@beatsfromthevault.com

Body Machine Body MMXI
 
© 2008-2009 Rockclub Tapper | Pärnu mnt. 158g | 11317 TALLINN | (+372) 654 7518 | info@tapper.ee