KLUBILIIKMELE:
Nimi:
Kood:
Sisene
Otsi:
 
Electric Storm 2012
"Electric Storm 2012"
Kuupäev: 13.04.2012
Kell: 19:00
Hind: 20 / 25 / 29 eur

RUSSIAN CIRCLES on instrumentaalset progressiivset post-rocki/metalit viljelev trio Chicagost ning nad on kahtlemata selle stiili k6ige tuntumad esindajad kogu maailmas. Nende muusika on keeruline sulam progemaigulistest ja metalsetest kitarridest, rasketest, kohati lausa industriaalsetest bassiliinidest kuni 6rnade meeleolude ja ambientlike post-rock passaazideni. Russian Circles on tuntud kui äärmiselt intensiivne ja p6nev live-bänd, kus nad kasutavad lugematul hulgal effekte ja loop pedaale ning samplinguid. Bänd tekkis 2004 aastal Chicagos ja selle liikmed olid varem tegutsenud bändides nagu Riddle of Steel, Dakota/Dakota, These Arms Are Snakes ja Botch. Russian Circles'il on ilmunud 4 täispikka albumit, millest eriti viimane, "Empros", on pälvinud ylemaailmse kriitikute sooja vastuv6tu ning teda v6ib leida paljude mainekate muusikaajakirjade edetabelite ylaotsast. Russian Circles on tuuritanud koos selliste nimedega nagu Tool, Isis, Pelican, Red Sparowes, Boris, Minus the Bear, Daughters jpt.

DEAFHEAVEN on agressiivne bänd San Franciscost, mis esitab metalis väljakutse igasugustele zhanripiiridele.
Nende muusikaline hübriid on täiesti hämmastav. Natuke postrocki (Envy, Godpseed You! Black Emperor), eksperimentaalset black metalit (Xasthur, Leviathan) ja veidi klassikalist screamot otsa (Orchid, Crimson Curse). Tulemuseks on kooslus, mille sarnast ausalt öelda rohkem nimetada ei oskagi.
Seda enam, et Deafheaveni debüütplaat “Roads To Judah” on väljas sellise plaadifirma all nagu Deathwish Inc - Converge’i laulja Jacon Bannoni poolt veetud leibl, millest on saanud kaasaegse ekstreemse hardcore’i üks põhilisi tegijaid. “Roads To Judah” on nagu sõit rikkis raketiga – hüperkiirendused tundmatusse metalses kestas, mis tundub iga hetk lagunevat, aga püsib siiski kindlalt koos. Sarnaselt kasvõi juba mainitud Converge’ile on aga olulisel kohal keset seda kaost ka meloodilisus.
Deafheaven on miski, mida saab väita vaid väheste kohta tänapäeva muusikas. Täiesti unikaalne bänd.

WOLVES LIKE US on kahtlemata üks põnevamaid bände Oslo tärkavast muusika skenest. Vaid aastakese koos tegutsenud, tuntud kohalike bändide liikmetest moodustunud kooslus, teeb meloodilist ja jõulist muusikat, mida nad armastavad. Lühikese ajaga on bänd ennast tõestanud, mängides suurtel festivalidel ning tuuritades tuntud nimedega nagu Kvelertak, Gallows, Purified In Blood & Blood Command.
2011 aastal lõi Wolves Like Us käed Prosthetic Recordsiga ja alustas Oslos oma debüütalbumi "Late Love" lindistamist. Albumi masterdas Dave Collins (Soundgarden, Jane´s Addiction) ning kunstilise poole eest hoolitses Justin Bartlett (Sunn0))), Kvelertak). Album on saanud ääretult head tagasisidet ning väljastatud on plaadi pealt ka kolm videot: "Deathless", "Secret Handshakes" & "Sin After Sin".

JUNIUS on hüpnotiseerinud oma lummatud kuulajaid, haaravate kitarride, kummitavate vokaalipartiide ja ise-valmistatud valgustusega alates 2003 aastast. Bändi muusikat on raske kategoriseerida, kuid mõjutusi võib leida eepilisest post-rocki-st ning Neurosis ja The Smiths-i muusikast.
Viimane täispikk, "The Martyrdom of a Catastrophist" kirjutati 2006. aastal ebaharilikes paikades nagu panga seif Californias, ladu Texases, farmimaja Vermontis ja soomajake Louisianas. Tulemus on üle maailma kiidusõnu ja häid arvustusi saanud kontsept-album, inspireeritud vastuolulise kirjamehe ning teadlase Immanuel Velikovsky elust ja teooriatest.
Enamus oma eksistentist tuuritanud Junius on viimastel aastatel mänginud koos bändidega nagu Valient Thorr, Howl, Orbs, Rosetta, Battlefields, Tombs, City of Ships, Caspian, Irepress, Mastodon & Bad Religion.

SOUNDARCADE on Riias baseeruv prog-rock/post-metal bänd, mis alustas tegevust 2002 aastal. Varem korduvalt Eestis mänginud ja kodupublikule kindlasti tuttav bänd ammutab oma muusikas mõjutusi stoner, experimental ja progressiivsest rock muusikast, millega käib alati kaasas ka omapärane visuaalne pool. Soundarcade väljastas oma uue albumi "Moving The Great Hadron" tänavu veebruaris.

http://www.russiancirclesband.com/
http://www.facebook.com/russiancirclesmusic?ref=ts
http://deafheaven.tumblr.com/
https://www.facebook.com/deafheaven
http://www.facebook.com/wolveslikeusss
http://www.juniusmusic.com
http://www.facebook.com/juniusmusic
http://www.soundarcade.lv
http://www.pedigree.org.ee/electricstorm/
http://www.pigfarm-music.com/


50 limiteeritud fännipiletit: 20 € (Tapper, Stanford, Woodstock - Tallinn, Mecca - Tartu)
Eelmüük: 25 € (Tapper, Stanford, Woodstock - Tallinn, Mecca - Tartu)
Pilet ukselt: 29 €

Electric Storm 2012
 
© 2008-2009 Rockclub Tapper | Pärnu mnt. 158g | 11317 TALLINN | (+372) 654 7518 | info@tapper.ee