KLUBILIIKMELE:
Nimi:
Kood:
Sisene
Otsi:
 
God Is An Astronaut (IRL)
"God Is An Astronaut (IRL)"
Kuupäev: 27.11.2012
Kell: 19:00
Hind: 10/15/20 Eur

God is an Astronaut on neljaliikmeline instrumentaalansambel Glen of the Downs, Iirimaalt. Bändi võib pidada tänapäeva üheks tähtsamaks ja kuulsamaks post-rock žanri esindajaks, kes on tuntud oma emotsionaalsete ja visuaalsete live-ide poolest. GIAA asutasid aastal 2002 kaksikvennad Niels ja Torsten Kinsella. Peale esimeste demode lindistamist otsustati vaatamata mitmete plaadifirmade pakkumistele asutada oma plaadifirma (Revive Records) ning väljastada debüütplaat ‘The End of the Beginning’. Järgnevate aastate jooksul hakkas bänd jõudsalt rohujuuretasandilt tuntust koguma. Eelkõige levis sõna internetis, aga bändi videod “The End of the Beginning” ja “From Dust to the Beyond” said eetriaega ka MTV kanalitel üle Euroopa.

Kuni selle hetkeni oli God Is An Astronaut puhtalt stuudioprojekt, kuid tahtmine laive anda sundis neid kaasama bändi ka trummar Lloyd Hanney. Juba esimestel tuuridel hakati kasutama (tihti šokeerivaid) visuaale, et lugude emotsioone ja struktuure tugevdada, mis sai omajagu vastukaja ka meedialt. Bänd ei unustanud siiski stuudiotööd, sest 2005. aasta alguses väljastati tõeline läbimurdealbum: “All is Violent, All is Bright”, mille videolugu "Fragile" roteerus jällegi MTV ja MTV2 kanalitel.

2006. aasta EP "A Moment of Stillness" suundus musikaalselt rohkem ambient muusika poole. Aasta hiljem ilmunud 9-looline kolmas album "Far From Refuge" oli aga pigem laiv-bändi suunitlusega üllitis. Oktoobrikuus mindi esimesele pikemale Euroopa tuurile, mis kinnitas veelgi enam bändi mainet - tegu on  ühe võimsaima ja intensiivseima audio-visuaalse live-bändiga maailmas.

2008 a. toimus bändi esimene USA tuur. Kuigi üldiselt väga edukas, varjutas seda seik, et peale viimast New York-i kontserti varastati bändilt kogu tehnika. Mehed ei lasknud sellest ennast siiski heidutada ja aasta lõpus väljastati neljas album "God Is An Astronaut". Uus plaat oli võimsa produktsiooni ning palju raskema soundiga kui varasem looming. Plaadi toetuseks toimunud mitmed väljamüüdud tuurid (130+ kontserti 20. riigis) kivistasid nende staatusti maailma tuntuima instrumentaalse post-rock bändina.

2010 ilmus bändi viies album ‘Age Of The Fifth Sun’ ning neljanda liikmena liitus klahvpillimängija Jamie Dean. Kontsert-arvustused kihavad kiidusõnadest ja uue kooseisu energiast. Vaatamata kuuele albumile on bändi põhimõtted ja vaated muusika tegemisele täpselt samad nagu siis, kui alustati kümme aastat tagasi. Peamine eesmärk on avaldada ning mängida muusikat, mida nad ise armastavad.

Ajakava:

19.00 Uksed
20.00 SININE
21.00 GOD IS AN ASTRONAUTVeebilehed:

Ametlik koduleht


Facebook (116,000 fänni)
Myspace
(3 miljon vaatamist)
LAST FM
(28 miljon kuulamist, 455,000 kuulajat)
YouTube
(434,000 vaatamist)

Piletid:

Esimesed 50 fännipiletit: 10€


Eelmüügist: 15€


Ukselt: 20€

Piletid müügil: Kohvikklubi Protest, Stanford Music Tallinn, Stanford Music Tartu & Klubi Tapper alates 17.08.2012

God Is An Astronaut (IRL)
 
© 2008-2009 Rockclub Tapper | Pärnu mnt. 158g | 11317 TALLINN | (+372) 654 7518 | info@tapper.ee