KLUBILIIKMELE:
Nimi:
Kood:
Sisene
Otsi:
 
Flak'n'Roll Records esitleb: LOITS 10
"Flak'n'Roll Records esitleb: LOITS 10"
Kuupäev: 08.05.2009
Kell: 19.00
Hind: 125 / 150.-

Napilt kuu on möödunud päevast, mil Loitsu liikmed vaikselt kamraadidega 10. juubeli puhul klaase kokku lüüa said. Suurem sünnipäevasimman on aga siiani pidamata. Nüüd saab see viga parandatud ja Teie ootusärevus kuhjaga tasutud. Erilise hoolega ette valmistatud koosolemine leiab aset 8. mail klubis Tapper. Olete kõik oodatud!

Väikese juubeli puhul annab Loits suurejoonelise kontserti pikendatud kavaga, mis hõlmab ka lugusid, mida varem laval esitatud ei ole. Üles astuvad ansambli endised ja praegused liikmed, samuti külalised nii Loitsu koosseisus kui eraldi kavadega. Omakorda väärib äramärkimist fakt, et esmakordselt Loitsu loos on lavale seatud kaks suurt ekraani, millel hakkavad jooksma spetsiaalselt selleks õhtuks kokku monteeritud filmikaadrid.

Klubi kõrtsipoolel, hellitavalt Herberti lavaks kutsutavas osas esitavad Margus Põldsepp (Untsakad, Kiritöö) ja Sulev Salm (Oort, Kiritöö) populaarseid laule nii Vabadussõja kui ka Teise ilmasõja päevilt. Kogu üritus talletatakse filmilindile ning sellest ilmub veel tänavu uhke DVD koos rohke lisamaterjaliga. Loitsu grenaderid jätavad endale õiguse nii mõnedki antud üritust puudutavad huvitavad seigad enda teada hoida. Igal asjal oma aeg. Püsige ärkvel.

“LOITS 10” piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades hinnaga 150 krooni. Piiratud hulk 125-krooniseid sooduspileteid on saadaval Tallinnas klubis Tapper, kauplustes "Lasering" (Pärnu mnt. 38) ja Musicboxis (Ülemiste Keskus); Tartus pubis Underground ja Liivamäe muusikariistade äris; internetis Flak'n'Roll Recordsi kodulehelt.


M. Divine meenutab:


Kui Lembetu, Kaire, Alan ja mina kümne aasta eest mängleva kergusega Loitsu eostasime, polnud kellelgi meist ettekujutust, millisele tulevasele elajale me hinge sisse puhunud olime. Juba oma esimesel eluaastal sundis õel maimuke meid stuudioseinte ahistavasse embusse, mille tulemuseks sai surematu esiksingel “Tõelised kuningad”. Kannatusteraja jätkuna küüditati meid ühes tolleaegsete juhtivate Baltikumi mustmetallikoletistega turneele, mis laastas lisaks heausksete moosekantide tervisele ka Leedu, Läti ja kodumaa kauneid ning inetuid paiku. Nende murdeliste sündmuste järel leidsid aset suuremad kaadrimuutused bändis, kui traagiliselt lahkus igavesti nooreks jäänud Alan “Kalm” Rahumeel ning üldrahvalike rõõmujootude saatel anti kinga vanale halvale rütmimasinale, keda asendasid vastavalt luu- ja lihasmaterjalist valmistatud Gates ja Atso. Värske vere ja jaheda viina pealevoolust innustununa astusime taas stuudiosse, kust ei väljunud enne, kui kaante vahel debüütalbum “Ei kahetse midagi”, mis defineeris Loitsu juured ning kujunes ühtlasi flak'n'rolli süstiku stardiplatvormiks. Kuna ekipaaşi vaim seeläbi silmnähtavalt kosus, salvestati julgelt veel kontsertvideo “Reval 15.02.2003” ning EP -d “Legion Estland” ja “Raiugem ruunideks”, milledest viimane neetuks osutus ja praeguseks hetkeks juba kuus aastat ilmumist ootab. Ühtlasi mindi ka uuele sõjakäigule, sedapuhku turneele “Goat guts over Europe”, mille käigus ei jäetud kivi kivi ja korki pudeli peale üheski endast lugu pidavas Euroopa riigis. Need õppustel valatud higiliitrid säästsid nüüdsest lahinguis väärtuslikke veregalloneid, perutav rakett nimega Loits oli kindlalt meie kätes. Uute avaruste kompamiseks salvestasime järjekordse EP “Meeste muusika” ja sama soojaga ka legendaarse albumi “Vere kutse kohustab”. Kurioossel kombel omandas uus album skandaalse aupaiste kõigest seepärast, et pühendasime selle meie arvates ebaõiglaselt jalge alla tallatud põlvkonnale ja tolleks hetkeks juba pöördumatult üleilmastunud keskmise kaasmaalase jaoks naeruvääristunud isamaa-armastusele. Äkitselt sai senini vaid põranda all toimetanud Loitsust ühtede jaoks rahvusaadete, teistele aga kõigi inimsusevastaste kuritegude sünonüüm. Plaadi ilmumise puhuks nägi ilmavalgust ka biograafiline film “Vere kutse”. Raketi lend mööda Euroopat oli muutunud pidurdamatuks, ent kontrollitud kaoseks, mille vältel ühel põgusal metsapeatusel talletati laulurahva rõõmuks veel üks kontsertvideo, mis sai nimeks “Leegion laval 12.01.07”. Kahe aasta eest juhtisime muskelmasina taas stuudiohämarusse, sedapuhku sündisid patuöödest “Must album”, EP “Mustad laulud” ja lühifilmid “Ringvaade” ning “Monoloog”. Nagu eelmise albumi “Vere kutse kohustab” puhulgi, oli teie ees jälle uue näoga Loits, sedapuhku pühendatud väikese rahvakillu suurtele ohvritele ajaloo pööristormides. Täna on teie ees Musta Diloogia luksuslikud uudistiraaşid, täna peab Loits oma kümnendat juubelit ja palub pidustustest osa saama ka sind.
M.Divine, märts 2009, Järvel

Flak'n'Roll Records esitleb: LOITS 10
 
© 2008-2009 Rockclub Tapper | Pärnu mnt. 158g | 11317 TALLINN | (+372) 654 7518 | info@tapper.ee