KLUBILIIKMELE:
Nimi:
Kood:
Sisene
Otsi:
 
OKTOOBRIPUNK
"OKTOOBRIPUNK"
Kuupäev: 27.10.2012
Kell: 18:00
Hind: 4 esimesel tunnil, edasi 5

27. oktoobril astub rokiklubis Tapper üles kõigile tuntud Eesti Punklegend Psychoterror.

Punkansambel PSYCHOTERROR tuli kokku kevadel 1991. Bändi esimene esinemine toimus metal-festivalil "Kalapäevad" Tartus sama aasta septembris. Algkoosseisu kuulusid: Freddy - laul, Müül - bass, Uims - kitarr, Andres Aru - trummid. Tänaseks on asutajatest bändi jäänud Freddy ja Uims.

Eesti punk kõlab paljude jaoks pisut vanamoeliselt. Sama võiks öelda ka Psychoterrori kohta, mis oma tegevuse algul
...

sai inspiratsiooni Extreme Noise Terrori ja varase Napalm Deathi loomingust. See liin ei osutunud aga bändile sobivaks ja 1994. aastal pöörduti lõplikult traditsioonilisema pungi poole, innustatuna näiteks bändidest The Stooges ja Undertones.

Kohe alguses, 1992. aastal lahkus bändist Andres Aru. Tema asemele asus Tõnu Poopuu, kes lahkus varsti pärast esimese albumi „Tusk.Töötus.Armetus“ salvestamist. Uueks trummariks sai Kohtla-Järvelt pärit andekas noor rütmimasinist Sven Liba. Bänd sai hoo sisse ning salvestas kaks klassikalist albumit „Viva la Revolucion“ (1995) ja „Chaos City“ (1996) ning pälvis oma skandaalse käitumisega vastuolulist tähelepanu. Need varjud jälitavad bändi tänaseni.

1996. aastal käis "Psycoterror" esimesel Saksa-turneel, selle tulemusena ilmusid bändil esimesed lood rahvusvahelistel kogumikel Hiljem on bänd käinud mitmel Euroopa-turneel, esinetud on Soomes, Rootsis, Norras, Belgias, Hollandis, Lätis ja Leedus ning Venemaal.

1998 liitus bändiga teine kitarrist Sven Kimmel (Mozg). Uue kitarristi tulekuga sai bänd juurde metal-mõjutusi ning salvestas albumi „Cheap Holidays“. Kui bassist Müül aastal 2000 bändist lahkuda otsustas, hakkas taas nelikuks muutunud bändis kontsertidel bassi mängima Uims. Tollal esines Psycoterror rohkem Lääne-Euroopas kui Eestis.

Aastal 2002 avaldas oma esimese väljaandena Psycoterrori cd "Punks in the City" uhiuus Saksamaa label "Disco Hater Records". 2004. aastal nägi ilmavalgust üllitis nimega "Straight To The Point", mis ilmus kassetina Venemaa DIY lable'i all Karma Mira Records. Aastal 2006 ilmus Jaapanis Psychoterrori kogumik „Estonian Survivors“.

Uut eestikeelset matejali on Psychoterroril ilmunud sel sajandil kaks plaaditäit, 2005. aasta hakul nägi ilmavalgust „Freddy, löö esimesena!“, selle järg „Anarhia ja dekadents“ ilmus 2006. aastal. Bändil on varuks ka seni avaldamata stuudiomaterjale ja varajasi lindistusi. Stuudioplaat „Parma Karma“ ilmus 2010 aasta veebruaris.

Kuigi Psychoterrori muusika on läbi aegade kantud selgelt äratuntavast punk-vaimust, ei ole bänd pidanud paljuks lubada oma muusikasse ka ska, pscychobilly, garage-rocki, metal’i, new wave’i ja rock’n’rolli mõjusid.

Punklegende soojendavad heaga tuntud PÖÖLOY GLÄÄNZ, PUNKENTSEFALIIT, MONSTERCÖUQ ja VARUVÄLJAPÄÄS.

Uksed- 18:00
Pilet- 4€ esimesel tunnil, edasi 5€

Lingid:

PSYCHOTERROR:
http://www.youtube.com/psychoterrorpunk
http://www.myspace.com/psychoterrorpunk

PÖÖLOY GLÄÄNZ:
http://www.myspace.com/pooloymuusika

PUNKENTSEFALIIT:
http://www.facebook.com/pages/Punkentsefaliit/168083163220243

MONSTERCÖUQ:
http://www.monstercouq.com/
http://www.myspace.com/monstercouq

VARUVÄLJAPÄÄAS:
http://www.myspace.com/varuvljaps

OKTOOBRIPUNK
 
© 2008-2009 Rockclub Tapper | Pärnu mnt. 158g | 11317 TALLINN | (+372) 654 7518 | info@tapper.ee