KLUBILIIKMELE:
Nimi:
Kood:
Sisene
Otsi:
 
God Is An Astronaut (IE)
"God Is An Astronaut (IE)"
Kuupäev: 18.05.2014
Kell: 19:30
Hind: 15/20/25

18. mail esineb teistkordselt Tallinnas klubis Tapper post-rock žanri üks tähtsamaid bände God Is An Astronaut Iirimaalt.

God is an Astronaut'i seitsmes täispikk album, "Origins" on nende esimene 5-liikmelisena ja kindlustab endale koha ühe kõige jõulisema, musikaalselt ja visuaalselt leidlikuma post-rock bändina maailmas. Tuntud oma tuliste live showde poolest, kus muusika on tihedalt seotud provokatiivsete visuaalidega, peab GIAA iga oma albumit heli-fotoks või -pildiks iseendast antud ajamomendil. "Origins" on ülev, paljutahuline plaat, uhkeldades heliga, mida on hoolikalt lihvitud, kuid jääb truuks bändi enda päritolule ja mõjutustele 11. aasta tagusest ajast.

Bänd asutati 2002.a. kaksikute Niels ja Torsten Kinsella poolt Glen of the Downsis, Iirimaal. Sellest ajast saadik on lisandunud Lloyd Hanney (trummid), James Dean (klaver/sünt) ja Gazz Carr (kitarr). Uue plaadi "Origins" salvestamisel liitus bändiga ka Pat O'Donnell vokalisti, kitarristi ja klahvpillimängijana, kes oli Torsteni kõrval paljude laulude kaasautoriks ning lähenes rohkem vokaalsest ja eksperimentaalsemast aspektist.

"Origins" ilmus plaadifirma Rocket Girl alt, kes litsentseeris kunagi bändi läbimurdealbumi, "All is Violent, All is Bright" (2005). Kaheksa aasta jooksul on GIAA andnud pidevalt välja albumeid ja ühe EP omaenda Revive Records alt. (A Moment of Stillness EP, 2006, Far From Refuge, 2007; God is an Astronaut, 2008 ja Age of the Fifth Sun, 2010), kogudes sotsiaalmeedias tohutu kuulajaskonna (150,000 fänni Facebook'is, pool miljonit kuulajat Lastfm'is), esinedes rohketel tuuridel, olles tuntud kui Iirimaa kõige võimsam ja erksam live bänd.

Kontserdil astub soojendajana üles värske kodumaine instrumentaal-projekt Ocean Districts, kellel ilmus äsja jaanuaris debüütalbum "Expeditions", mis on lühikese aja jooksul saanud sooja vastuvõtu osaliseks nii kodus kui välismaal. 

Piletid kontserdile on müügil alates homsest (12.03) Tallinnas Stanford Music kaupluses ning kohvikklubis Protest ning Tartus Stanford Music kaupluses. Kiirematel on võimalik soetada limiteeritud koguses "fännipilet" hinnaga 15€. Tavapilet eelmüügist 20€, kontserdipäeval ukselt 25€. 

Lingid:
superadmusic.com/god
oceandistricts.bandcamp.com
facebook.com/pigfarmmusic

God Is An Astronaut (IE)
 
© 2008-2009 Rockclub Tapper | Pärnu mnt. 158g | 11317 TALLINN | (+372) 654 7518 | info@tapper.ee