KLUBILIIKMELE:
Nimi:
Kood:
Sisene
Otsi:
 
HASSE FROBERG & MUSICAL COMPANION + LED R
"HASSE FROBERG & MUSICAL COMPANION + LED R"
Kuupäev: 19.02.2016
Kell: 19:00
Hind:

Legendaarse Rootsi progebändi The Flower Kings'i laulja Hasse Fröberg oma bändiga esmakordselt Eestis!

Rootsi rockbänd Hasse Fröberg & Musical Companion (HFMC) nägi ilmavalgust 2008. aasta lõpus. 2009 kulus debüütalbumi ”FuturePast” salvestuse ettevalmistustele. Põhjus, miks Hasse HFMCi aga üldse kokku kutsus, oli paus, mille ta ansambel, legendaarne proget mängiv The Flower Kings pärast 11 aastat kestnud plaadistamisi ja tuuritamisi aastatel 2008–2012 tegi.

Augustis 2010 ilmunud HFMC esimest albumit “FuturePast” saatsid kriitikute kiidusõnad ning kontsertturnee Rootsis, Norras, Saksamal, Hollandis ja Belgias.

Aprillis 2012 ilmunud teisele albumile “Powerplay” järgnesid esinemised USA klubides, suurtel vabaõhufestivalidel “RoSfest” USAs ja “Night of the Prog in Loreley” Saksamaal ning mitmel pool mujal siinpool ookeani. Sama aasta juunis ilmutas The Flower Kings oma comeback-albumi “Banks of Eden”, millega käis kaasas pikk ringreis mööda Euroopat, Põhja-Ameerikat, Iisraeli, Jaapanit ja Venemaad. Mõistagi mõjutas see ka HFMCi tegemisi ehk et mõneks ajaks tuli bändi toimetamistele aeglasem käik sisse lükata. Aastal 2013 laskis TFK välja veel ühe albumi – “Desolation Rose”, mida taas tuuriga promoti.…

Ja olemegi jõudnud tänasesse päeva. Hasse Fröbergi & Musical Companioni viimane ning taas kiiduhõiskeid teeninud album nimega “HFMC” jõudis fännideni märtsis 2015. Selle tegemisele kulus aega aga tavalisest kauem. Üheks põhjuseks oli Ola isa ja Hasse ema surm salvestusperioodi ajal. Mõlemad sündmused mõjutasid tugevalt ka plaadile jäädvustatut, lisades sügavamat mõõdet nii laulude sõnadele kui meloodiale. Kolm nädalat enne albumi väljalaskmist ilmutasid bänd ja nende uus plaadifirma Glassville Music laulu “Can’t stop the clock” video. Tänaseks on vändatud video ka Freddie Mercury’st jutustavale laulule “Genius”, üllitatud dokumentaalfilm “The making of HFMC” ning mõistagi filmitud albumile kohustuslik reklaamiteaser. Uut albumit on seni tutvustatud 15 kontserdil Rootsis, Norras, Saksamaal, Hollandis, Suurbritannias ja Prantsusmaal. Suure rõõmuga lisab bänd sellesse listi nüüd ka Eesti.

Bändi liider Hasse Fröberg ise kostab Eestisse tulemise kohta nii: “Me sõidame alati ilmatu huviga uude riiki, seekord siis Eestisse. Ausalt öeldes pole mul õrna aimugi, mida kontserdilt oodata, ent arvestades, et tuur on seni läinud ülimalt edukalt, usun, et ka see õhtu saab olema suurepärane. Tuleme Eestisse saama juurde uusi kuulajaid – nii et proge- ja klassikalise rocki fännid, kohtume 19. veebruaril 2016 Tallinnas klubis Tapper!”

Hasse Fröberg & Musical Companion on:
Hasse Fröberg – laul, rütmikitarr (The Flower Kings, Spellbound)
Anton Lindsjö – soolokitarr, taustalaul
Kjell Haraldsson – klahvpillid, taustalaul (Glenn Hughes, Michael Schenker, Joe-Lynn Turner)
Thomas Thomsson – bass, taustalaul (Spellbound)
Ola Strandberg – trummid, taustalaul (Spellbound )

Bändi koduleht www.hfmcband.com
Facebooki leht Hasse Fröberg and the Musical Companion.

Kontserdi erikülaline on ansambel Led R.

Rockansambel Led R on Eesti muusikamaastikul ambitsioonikas kooslus. Ansamblisse kuuluvad muusikud on tuntud tegijad nii pillimeeste kui avaliku- ja kultuurielu tegelastena. Led R alustas 2003. aastal oma tegevust legendaarse Led Zeppelini loomingu interpreteerimisega.

Led R on:
Indrek Patte- laul
Jaanus Nõgisto- kitarrid
Priit Kuulberg- bass
Igor Garshnek- klahvpillid
Andrus Lillepea- trummid

Piletid müügil www.piletilevi.ee

HASSE FROBERG & MUSICAL COMPANION + LED R
 
© 2008-2009 Rockclub Tapper | Pärnu mnt. 158g | 11317 TALLINN | (+372) 654 7518 | info@tapper.ee