KLUBILIIKMELE:
Nimi:
Kood:
Sisene
Otsi:
 

Rockabilly Invasion Volume 1

24.03.2009

internet

24. aprillil toimub klubis Tapper festival „ROCKABILLY INVASIOON! VOL. 1“


„Rockabilly Invasioon! Vol 1.“ on tõsisem katse Eestis laiemalt tutvustada ja propageerida rockabilly muusikastiili, mis on nii Ameerikas kui ka Euroopas väga pop ja elujõuline.
Üles astuvad Eesti rockabilly lipulaevad Boogie Company ja Tri-Tones koos solistiga Hollandist - R.J´ga. Kohalikele sekundaarivad The Jet-Sons Poolast ja Rockin` Paradox Soomest.


Boogie Company on omaegsetest Otsa - kooli sõpradest väljasirgunud bänd, mis on oma senise näo ja nime saanud 2004 aastal, kui bändiga liitus omaaegse „Eesti kõige tuntuima bändi (väljaspool Eestit)“ Ne Zdhali kitarrist Oleg Davidovitch. Boogie Comapny on esinenud korduvalt Eestist väljaspool, viimase tähtsündmusena peavad poisid ise oluliseks esinemist Los Angelesis, muusikakonverentsi „Musexpo 2008“ raames. Bändilt ilmus äsja füüsiliselt (ja aprilli keskel ka I-Tunes keskonnas) uus EP „Amerika“, mis sisaldab tuntud heavy- ja hardrock lugude rockabilly stiilis covereid.
Arizona legendaarne raadioDJ Jonathan L™ kommenteeris EP`d ühe sõnaga: „Brilliant!“.


BOOGIE COMPANY (EST) www.myspace.com/boogiecompany


Tri-Tones on autentne rockabilly-trio, kus mängivad ex-Jumpin’ Wheels’i kitarrist Artur Skrõpnik ja trummar Peeter Karo. Bänd propageerib 50’ aastate rockmuusikat esitades seda võimalikult algupärase kõlaga kuid samas ometi omas maneeris. Aasta lõpuks peaks valmima Tri-Tones’i esimene plaat. Kirjutatud on ka filmimuusikat uuele Eesti filmile „Soovide puu“. Sügisel on neil ees ootamas 2 nädalane Hollandi, Saksa, Belgia ja Šveitsi tuur mille tipphetkeks saab olema esinemine koos legendaarse 50’ndate aastate rockabilly laulja Don Woody’ga Amsterdamis, Cruise Inn klubis. 
Festivalil astub Tri-Tones üles koos Hollandi laulja R.J.- ga. R.J. on kogu oma teadliku elu olnud seotud ainult rockabilly muusikaga ning ta stiilitunnetus on täiuslik. Varasematel aegadel on R.J. mänginud mitmetes, Hollandis väga tuntutes, rockabilly bandides nagu Red Shots, King Size Trio, Miss Marry Ann, Reno Brothers ja Lill’ Esther and The Tinstars.


TRI-TONES feat R.J. (EST/HOL) www.myspace.com/tritonez www.myspace.com/rjandthephantoms


Kindlasti saab suure menu osaliseks ka Poolast pärit noort generatsiooni esindav bänd The Jet-Sons. The Jets-Sons esindab viimistlemata, ehk „garage-rockabilly“ stiili 50`ndatest aastatest (...mille on poisid tavaelus võtnud ka elustiiliks). Vaatamata oma noorusele on The Jet-Sons jõudnud esineda erinevates riikides üle kogu Euroopa, ka Eestis 2008 aastal. Selle aasta märtsi kuus esitlesid nad oma esimest LP-d, nimega „Rockabilly Garage“. Kindlasti kuuleme The Jet-Sons esituses materjali ka sellelt plaadilt!


THE JET-SONS (POL) http://www.myspace.com/jetsons


Soomlaste Rockin´ Paradox on kodumaal ääretult pop ja nõutud klubibänd. Eelkõige hinnatakse bändi omaloonguliste, stiilipuhaste lugude pärast. Kui sinna lisada ainult Soome bändidele omane Hurriganes – sound, siis peaks muusikaline nauding olema garanteeritud!


ROCKIN' PARADOX (FIN) www.myspace.com/rockinparadox


Väike võrdlus ka: kui Soomes on umbes 600 rockabilly stiili mängivat bändi siis Eestis umbes... 3...!?!).


Rockabilly Invasion nimeline üritus on sündinud Rociklubi Tapper ja rockabilly`t, kui muusikastiili propageerivate aktivistide vahelises koostöös.

 
© 2008-2009 Rockclub Tapper | Pärnu mnt. 158g | 11317 TALLINN | (+372) 654 7518 | info@tapper.ee